Kiedy wzywać pogotowie kanalizacyjne?

Kiedy wzywać pogotowie kanalizacyjne?

Prawidłowe funkcjonowanie łazienki i kuchni, jak również wielu innych pomieszczeń i urządzeń w naszym domu opiera się na instalacji wodno-kanalizacyjnej. Wystąpienie jakiejkolwiek awarii w jej obrębie może nieść za sobą poważne konsekwencje. Dlatego usterki należy naprawiać na bieżąco, a w sytuacjach losowych skorzystać z fachowej pomocy np. pogotowia kanalizacyjnego. 

Pogotowie kanalizacyjne: Co to jest? 

Pogotowie kanalizacyjne to jednostka zajmująca się usuwaniem awarii i naprawianiem sieci oraz interwencjami podczas problemów z wodą w budynkach mieszkalnych. W wielu przypadkach kompetencje pogotowia nie ograniczają się wyłącznie do obsługi instalacji i mogą obejmować m.in. wywóz szamba. Oznacza to, że z pomocy pogotowia kanalizacyjnego możemy skorzystać zawsze, kiedy zaskoczy nas awaria instalacji wodno-kanalizacyjnej lub zbiornika bezodpływowego. 

Uszkodzenia rur i ich zapychanie

Uszkodzone rury to duży problem. Uszkodzenia mechaniczne i rozszczelnienia prowadzą do przenikania wody do substancji budowlanej, a co za tym idzie generowania wilgoci, powstawania pleśni i degradacji poszczególnych elementów wyposażenia wnętrza. Do uszkodzenia rury najczęściej dochodzi podczas remontów lub ujemnych temperatur, a sama awaria bywa niezauważona przez użytkowników instalacji przez długi czas, co dodatkowo utrudnia identyfikację miejsca usterki. Pogotowie kanalizacyjne dysponuje odpowiednimi narzędziami, dzięki którym możliwe jest wykrycie miejsca szkodzenia rury, a co za tym idzie identyfikowanie usterki bez kucia większych powierzchni. To wpływa m.in. na obniżenie kosztów naprawy instalacji. 

Drugim bardzo częstym problemem występującym w obrębie instalacji wodno-kanalizacyjnej jest zapychanie się rur. Zapchane rury nie zawsze można udrożnić domowymi sposobami. Wówczas niezbędne okazuje się czyszczenie kanalizacji. Pogotowie kanalizacyjne także w tym przypadku dysponuje narzędziami, które umożliwiają szybkie i skuteczne usunięcie awarii. 

Inne usługi świadczone przez pogotowie kanalizacyjne 

Hydraulicy świadczący swoje usługi w ramach pogotowia pozostają do naszej dyspozycji także w przypadku m.in. awarii przepompowni ścieków.

Pogotowie kanalizacyjne dysponujące odpowiednim sprzętem zajmie się czyszczeniem kanalizacji sanitarnej, deszczowej i technologicznej zarówno na wewnątrz, jak i wewnątrz różnego rodzaju obiektów. Z jego usług mogą skorzystać zarówno właściciele nieruchomości mieszkalnych, jak i obiektów różnego przeznaczenia, w tym nieruchomości przemysłowych i komercyjnych.